Vytápění rodinného domu s vinylovou podlahou

Postavit komfortní rodinný dům je sen mnoha manželských párů. Ne každý ale hned na začátku rozhodování má tak jasnou představu o způsobu vytápění nového domu, jako pár z Českobrodska. Manželé totiž od první chvíle věděli, že svůj domov budou vytápět elektrickými topnými kabely uloženými v podlaze.

Podlahové topení versus radiátory

Spolumajitel domu je muž činu, ale rozhodně nedělá ukvapené závěry.Od začátku jsme věděli, že chceme topení do podlahy a žádné radiátory. Byl jsem přesvědčený o tom, že je zbytečné ohřívat vodu a pak ji ještě někam potrubím rozvádět. Elektrický kabel se rozpálí a hřeje. To je prostě jednoduchá fyzika”, reaguje na otázku, proč si vybral elektrické podlahové vytápění. A dodává: “Hodně jsem také pročítal různé odborné weby, sledoval diskuse na internetu, ptal se ve svém okolí i architekta na veletrhu. Správnost mojí úvahy se potvrdila.”

Při hodnocení elektrického podlahového vytápění se ale nesetkal jen s jeho chválou. “V některých případech jsem slyšel i jiné věci, třeba o tom, že je to nerozumný nápad, který mě zruinuje. Zajímavé na tom bylo, že to říkali lidé, kteří ho doma neměli. Ale velmi zapáleně dokázali mluvit o tom, co někde slyšeli. Zkušenosti těch, kteří ho doma mají, byly naopak pozitivní,” říká pan domácí.

Výběr dodavatele

O způsobu vytápění domu bylo rozhodnuto, zbývalo vybrat konkrétního dodavatele. O něm v prvé řadě rozhodl osobní přístup obchodního zástupce V-systém. Jak říkají manželé: “Je to o lidech a o tom, jak ke své práci přistupují. V našem případě šlo od začátku všechno jako po másle. Zástupce firmy byl velmi příjemný, všechno nám v klidu vysvětlil, ukázal nám i kabely, které pro vytápění používá V-systém i konkurence. Jiné firmy poslaly jen cenu a to bylo všechno. Pro naše rozhodování je  důležité, že dodavatel k našim požadavkům a očekáváním přistupuje se zájmem a připravuje opravdu konkrétní návrh pro náš dům.

Elektrické podlahové vytápění pod vinylovou podlahou

O dodavateli i vytápění domu bylo jasno, zbývalo už jen vybrat vhodnou podlahovou krytinu. Tou je nakonec vinyl, který si budoucí obyvatelé domu vybrali ze tří hlavních důvodů – pro  jeho kvalitu, trvanlivost i proto, že v interiéru domu velmi dobře vypadá.

Jak se manželům v novém domě bydlí a jak jsou spokojeni s jeho vytápěním? “Musíme se přiznat, že určité obavy jsme v jednu chvíli měli. Přeci jen se jedná o dost zásadní rozhodnutí, které nejde jednoduše změnit. Ale teď, po několika letech provozu, můžeme s klidem říct, že je to super topení. Podlaha je krásně teplá, člověk si může přidávat teplotu, jak chce. Navíc je to čisté topení, žádný prach ani popel, s jednoduchou obsluhou. Příjemné na to tom kromě tepla je i to, že se člověk nemusí o nic starat.” A jak hodnotí účty za elektřinu pán domu? “Jsem docela překvapený, protože se nesnažíme nějak extra šetřit. Topíme tak, aby nám prostě bylo teplo a doma bylo příjemně a přitom se vejdeme s účty za elektřinu do 2000 Kč měsíčně. To je prostě pecka”, říká na závěr. 

Zaujala Vás tato reference na elektrické podlahové topení rodinného domu a rádi byste u nás rovněž poptali? Budeme rádi. Kontaktujte nás.

Zadat nezávaznou poptávku

Přidat další přílohu

Přihlášení k odběru novinek