Podlahové vytápění bungalovu s bytem a kadeřnickým salonem

Ve zděném domě o podlahové ploše 100 m2, který vyrůstal na Chebsku v roce 2018, je hlavní vytápění realizováno elektrickými topnými kabely s regulací elektronickými pokojovými termostaty. Přečtěte si, jak jsou dnes jeho majitelé spokojeni.

Informace o objektu

 • TYP OBJEKTU: zděný bungalov
 • OBVODOVÁ KONSTRUKCE: Ytong Lambda 37,5 + zateplení fasádním polystyrenem
 • DISPOZICE DOMU: 4+kk (část obytná, část pracovní)
 • PODLAHOVÁ PLOCHA: 100 m2
 • PODLAHOVÁ KRYTINA: dlažba

Energetické aspekty

 • ENERGETICKÁ NÁROČNOST DOMU: nízkoenergetický, novostavba
 • TEPELNÁ ZTRÁTA OBJEKTU: 5,3 kW
 • VYTÁPĚNÍ: elektrické
 • OHŘEV VODY: elektrický bojler
 • POČET OBYVATEL: 2

Realizace vytápění

 • TOPNÉ PRVKY: dvoužilové odporové topné kabely TO-2S s doživotní zárukou
 • REGULACE: elektronické pokojové termostaty s dotykovým displejem MCD5

Topné kabely byly zality anhydritem. Jako podlahová krytina byla zvolena bezúdržbová a dobře tepelně vodivá dlažba, vkusně ve stejném designu pro celý dům. Jednotný povrch v domácnosti i kadeřnickém salonu se navíc snadno udržuje a dlažby díky podlahovému vytápění po mokrém vytírání i velmi rychle uschne a zůstává čistá bez šlápot 🙂

Volba podlahového topení

Elektrické podlahové vytápění pan majitel zvolil na doporučení jeho montážní firmy. Za toto rozhodnutí je velice rád. Říká: “Věděli jsme, že pro současné novostavby je elektrická podlahovka úsporná a pohodlná. A fakt je. Navíc jsme všude chtěli dlažby, které jdou s podlahovkou dobře dohromady.”

Pro současné novostavby je elektrická podlahovka úsporná a pohodlná.

Vyjádření spokojenosti

“S podlahovkou jsme spokojení úplně maximálně. Není s tím žádná práce a za 20 minut je teplo. A nikdo nám to nevěří! Myslím, že ti, co topí pořád po staru, tak se pak diví. Oni to mají za třičtvrtě milionu a pak zjistí, že tohle je třeba za 150 tisíc.”

Jsme spokojení úplně maximálně. Není s tím žádná práce a za 20 minut je teplo. A nikdo nám to nevěří!

Komentář paní majitelky: “Já už bych nic jiného nechtěla, třeba nějaké kotle. Měla jsem 16 let teplovodní topení a už bych to fakt nechtěla. Pořád se tahalo dříví, kouřilo to, pořád nějaké zplodiny. A navíc to bylo dražší. A ještě k tomu nám voda v podlaze praskla!

Největší výhody

“Děláme si legraci, že jdeme přiložit a vlastně jenom zmáčkneme tlačítko na termostatu. A podlaha je hned teplá, opravdu za chviličku. A máme teď malá vnoučátka, takže děti můžou lézt pohodlně po zemi a my nemáme strach, že by jim byla zima.”

Jenom zmáčkneme tlačítko na termostatu a podlaha je hned teplá. Opravdu za chviličku.

Montáž podlahového topení

A jak proběhla montáž? Rychlá montáž je další výhodou topných kabelů. Pan majitel se vyjádřil: “Montáž byla „ruk cuk“, to bylo pěkné.” 🙂

Závěrem od majitelů elektrického podlahového topení

“Určitě elektrickou podlahovku do novostaveb vřele doporučujeme.”

Kompletní náklady na elektřinu, které zahrnují i náklady na vytápění a provoz kadeřnického salónu s jeho spotřebiči, vychází na 2.663 Kč měsíčně. Náklady jsou dle očekávání a se spotřebou jsou moc spokojeni.

Moc děkujeme manželům za vyjádření k podlahovému topení V-systém. Přejeme, ať všechny technologie v domě, i ty bez doživotní záruky, dlouho slouží 😉

Zadat nezávaznou poptávku

Přidat další přílohu

Přihlášení k odběru novinek