Rekuperace 12 bytů v řadových bytových domech na Brněnsku

Oblíbeným typem bydlení je bydlení v řadových domech. Již ne tak obvyklé jsou řadové bytové domy. Takové domy vyrostly v Ivančicích. Do 12 bytů jsme zajišťovali dodávku a realizaci řízeného větrání s rekuperací tepla.

Specifika zadání

Každý bytový dům má 6 bytů, 3 a 3 zrcadlově. Každý byt měl mít svou vlastní větrací jednotku. Cílem poptávky byla v první řadě výměna vzduchu.

S rekuperací se zde původně nepočítalo. Proto byly technické místnosti malé s výměrou jen okolo 4 m2 a podle toho jsme i museli zvolit vhodné rekuperační jednotky, které by se do prostoru vešly. ýška podhledů byla minimální.

Jaká je ideální velikost technické místnosti?

Dalším specifikem této poptávky byl požadavek na sání čerstvého vzduchu z ulice a výdech do zahrad. Prací našich techniků je mimo jiné netypická zadání posoudit, požadavky vyhodnotit a doporučit a navrhnout co nejlepší finální technické řešení dle naší praxe a individuality každého projektu, realizovatelnosti a samozřejmě s přihlédnutím ke klientským přáním.

Technický návrh

Součástí našeho návrhu byl jak návrh materiálu, tak návrh na provedení. To zahrnovalo mimo jiné vedení potrubí včetně fixace v 1. i 2. NP, tak řešení ve vztahu k využívání krbových kamen a kuchyňského odsavače par.

Při zadání poptávky byly z důvodu omezeného prostoru v technické místnosti zvažovány podstropní rekuperační jednotky FLUO FLAT, ale nakonec bylo možné použít i nejprodávanější bytové nástěnné jednotky FLUO S.

pohledové komponenty:

  • FLUO S – malá bytová větrací jednotka
  • FLUO ROOM 04 – vnitřní stropní vyústka
  • FLUO TWIN 02 – kovová sdružená fasádní mřížka bílá

Realizace

Investor poptal od V-systému zajištění řešení na klíč. Pro realizaci jsme proto oslovili našeho ověřeného a zkušeného partnera. Výsledek realizace můžete sami posoudit na několika našich foto.

Zadat nezávaznou poptávku

Přidat další přílohu

Přihlášení k odběru novinek