Řízené větrání pro zdravé prostředí – Královéhradecko

Při stavbě moderní nízkoenergetické dřevostavby byl nejdůležitějším požadavkem ten na zdravé a čisté mikroklima v domě. V rodině je totiž alergik a zajištění zdravého větrání v celém domě ve dne i v noci bylo hlavní prioritou investorů.

Mladá rodina si splnila sen a postavila si energeticky úspornou dřevostavbu, která stojí uprostřed vzrostlé zeleně. Dobře zateplený dům nabízí svým majitelům komfort a příjemné bydlení uprostřed přírody, která však alergikům přináší celou řadu zdravotních obtíží. Proto bylo třeba najít řešení, jak zabránit alergenům v jejich působení a zbavit dům jejich přítomnosti. Řízené větrání s rekuperací tepla tak bylo jasnou a vlastně jedinou volbou.

Pro zdraví rodiny i domu

“Chceme mít doma opravdu čisté a zdravé prostředí, proto jsme si pořídili řízené větrání s rekuperací tepla. Systém se speciálními filtry dokáže spolehlivě odklidit všechny alergeny mimo dům. Tím nám zajišťuje příjemné prostředí bez dráždivého prachu i pylu a doma tak máme opravdu zdravý vzduch. Takového stavu bychom s otevřenými okny nikdy nemohli dosáhnout” říkají mladí manželé. Nebyla to ale jen alergie, která rozhodla ve prospěch řízeného větrání. Velkou váhu mělo i zajištění správné vlhkosti v domě. Tu řízené větrání také zajišťuje.

Správná vlhkost je důležitá nejen pro obyvatele domu, ale i pro samotný dům. Brání totiž kondenzaci vlhkosti a tvorbě plísní uvnitř domu a udržuje tak stavební konstrukci ve výborné kondici. Zejména v případě dřevostaveb je to nesmírně důležité. Vysoká vlhkost v domě razantně snižuje živostnost stavební konstrukce a v její extrémní podobě může mít pro dům i fatální následky.

Správné větrání pro dřevostavbu

Majitelé proto dům vybavili automatickou jednotkou FLUO vhodnou pro běžné rodinné domy. Samotná jednotka je umístěna v technické místnosti, rozvody jsou pak vedeny do všech místností v domě. Z místností jako je koupelna, toaleta či kuchyně, je veden odtah vzduchu, zatímco do obytných částí domu – obývacího pokoje, ložnice, dětských pokojů a pracovny – je přiváděn vzduch čerstvý. Celý systém je vybaven speciálními filtry o síle F7, na přívodní i odvodní větvi jsou rozvody vybaveny kvalitními tlumiči hluku. 

Klidný a bezpečný spánek

Kromě zdravého a čistého prostředí přineslo řízené větrání rodině i vyšší pocit bezpečí. “Nejlépe se mi spí, když je v ložnici dostatek čerstvého vzduchu. Při otevřených oknech se však v noci bojím zlodějů. Náš zvolený způsob automatického větrání dokázal zdánlivě protichůdné požadavky snadno vyřešit. Při spaní máme dostatek čerstvého vzduchu a přitom máme okna zavřená”, říká s úsměvem spolumajitelka domu. 

Řízené větrání funguje k naší plné spokojenosti. Technici při instalaci nastavili vše potřebné a od té doby systém funguje automaticky a prakticky o něm nevíme. Doma máme stále příjemně vyvětráno, manžela doma nic nedráždí a má i mnohem lepší náladu. A je pravda, že si po ránu připadáme i více odpočatí než dřív”, dodávají manželé na závěr.

Více se o řízeném větrání s rekuperací tepla dozvíte na zde.

Zadat nezávaznou poptávku

Přidat další přílohu

Přihlášení k odběru novinek