Zdravý vzduch do školky pomocí rekuperace a teplo od podlahy

Konečně je tu ten velký den! Velmi očekávaný první den nástupu našeho dítěte do školky. Den plný emocí. Z toho, že naše děťátko už je tak veliké, že se bude osamostatňovat. Možná přijde i nějaká slzička, když se od nás ráno zpočátku ratolest nebude chtít oddělit. Ale naopak možná budeme plakat my, že to naše dítě je v kolektivu dalších dětí tak nadšené a snad se i zdá, že nás najednou už vůbec nepotřebuje. To vše je významná životní fáze pro každou rodinu.

Nástup dítěte do školky jde zpravidla ruku v ruce s nástupem maminky zpět do zaměstnání. Chvíli trvá, než si všichni zvykneme na nový režim. A co teprve, když nám ho nabourá dětská rýmička a dítě nám ráno najednou do školky nevezmou. Je obecně známo, že ve většině případů je to běžný stav. Je tu nějaká možnost, jak množství virů přinášejících si ze školky eliminovat? Je jasné, že jedním z míst s nějvětší koncentrací virů, kde je děti mohou “nasbírat”, jsou právě školky.

Bereme to sice již jako samozřejmou součást vývoje dítěte. Díky postupnému “potkávání” běžných virů v ideální koncentraci si budujeme imunitu. Zejména pracující rodiče by asi ocenili, kdyby se děti s viry mohly potkávat právě v menších dávkách, aby s nimi co týden nemuseli zůstávat doma, protože do školky nemohou.

Přesně toto si uvědomují v soukromé mateřské školce Dětské centrum Neználek v Jablonci nad Nisou. Jak důležité je zdravé prostředí i zdravý vzduch. Také vědí, že pro zajištění zdravého prostředí je potřeba mimo jiné kvalitně větrat. Proto se na nás obrátili s poptávkou na realizaci systému řízeného větrání a podlahového topení. Tuto informaci dokonce najdete na webových stránkách miniškolky.

V miniškolce Neználek si zakládají na zdravém prostředí.

vytápění a větrání mateřské školky
podlahové topení a řízené větrání mateřské školky

Zdraví dětí ve školkách nejen díky zdravému vzduchu z rekuperace

V centru si zakládají na individuálním přístupu k dětem. Bezpečnost a zdraví dětí jsou tu tou nejvyšší prioritou. Kromě pěkného a pro děti příjemného prostředí co se dispozice, vybavení i programu týče, zde děti dostávají kvalitní domácí stravu a potraviny se vybírají vždy čerstvé u místních farmářů. Celé dětské centrum je vybudováno ve vysokém hygienickém a bezpečnostním standardu.

Vzduch v místnosti je vyměňován automaticky pomocí rekuperace a nečeká se na to, až vzduch bude vydýchaný nebo si někdo vzpomene, že by se mělo vyvětrat. Díky tomu se větrá i v chladnějších a zimních obdobích, kdy jsou děti obzvláště náchylné na nachlazení a chycení virů, které se v místnosti více koncentrují. Oproti běžnému větrání okny či dveřmi je to naprosto zdravě a bezpečně – vzduch je předem dohříván na požadovanou teplotu, takže děti nejsou v chladu ani v průvanu. Díky tomu je samozřejmě také úspornější provoz – teplo za vytápění se neposílá ven oknem, ale díky rekuperaci je předáváno studenému vzduchu přiváděnému zvenčí.

Předpokládaná úspora za vytápění díky rekuperaci je:
1 579 kWh/rok.

vyznačení rozvodů vzduchotechnického potrubí

S investorem zůstáváme v kontaktu a doufáme, že budeme mít za rok provozu reálné informace. Pokud Vás to také zajímá, přihlaste se k odběru našeho newsletteru nebo pravidelně sledujte náš web.

Zdraví dětí je tou nejvyšší prioritou.

Elektrické podlahové vytápění s inteligentním systémem řízení

Pan majitel je zároveň fanda do inteligentních řešení. Proto jedním z důvodů, proč se rozhodl pro společnost V-systém bylo, že technologie větrání i vytápění je možné napojit na centrální inteligentní systém. Proto například na fotkách nevidíte žádné nástěnné termostaty od topení, jak je tomu běžné v klasických instalacích. Výhoda podlahového topení zejména v prostorách, kde se pohybují děti na podlaze je myslíme jasná a netřeba ji dlouhosáhle popisovat – děti neprostydnou a opět jsou tak méně ohrožené respiračními onemocněními.

Pro realizaci byly využity speciální tenké topné kabely TO-2U, díky kterým se téměř nenavyšuje podlahové souvrství.

Děkujeme investorovi za krásnou referenci a partnerské realizační firmě pana Kaplana za perfektně odvedenou práci. A miniškolce Neználek přejeme co nejvíce zdravých dětí a v budoucnu snad i ostatním školkám zdravý vzduch bez bacilů po celý rok.

Zadat nezávaznou poptávku

Přidat další přílohu

Přihlášení k odběru novinek